Historia hodowli


Początek przygody z owczarkami niemieckimi

Sięgam pamięcią do dawnych lat. W moim domu rodzinnym zawsze był pies – przedstawiciel rasy owczarków niemieckich. Był jednym z nas, kolejnym członkiem rodziny, który mieszkał z nami i zawsze pierwszy witał przychodzących gości. Dumnie strzegł swojego podwórka i nie dał skrzywdzić żadnego członka rodziny. Z zamiłowania do tej rasy psów postanowiłem wraz z żoną założyć w Rzeszowie hodowlę owczarków niemieckich „Wyżyńskie Wilki”.

Pierwsze owczarki niemieckie

Pamiętam ten dzień dokładnie. Sytuacja miała miejsce w 2012 roku. Wtedy to zakupiliśmy suczkę owczarka niemieckiego – Osę Sądeckie Lachy, oraz psa Odina von Konstanz-Stadt. Psy pochodziły z hodowli pana Marka Bachórza. Jeszcze tego samego roku zostałem członkiem Związku Kynologicznego w Polsce oddział Rzeszów w sekcji ONNieustające zamiłowanie do owczarków niemieckich

To właśnie Osa zapoczątkowała naszą hodowlę. Wraz z nią przechodziliśmy przez kolejne etapy szkoleń, co przełożyło się na czołowe lokaty na wystawach i wzajemne budowanie relacji. Kolejne puchary i medale oraz rosnąca więź między nami dodawały „wiatru w żagle”. Motywowało nas to do kolejnych kroków w kierunku poszerzenia zainteresowań związanych z owczarkami niemieckimi i poszerzeniem hodowli „Wyżyńskie Wilki”.

Bez nich nie byłoby naszej hodowli owczarków niemieckich

Szczególne podziękowania należą się Markowi Bachórzowi, który od samego początku wspierał i doradzał nam w prawidłowym rozwoju i szkoleniach. Podziękowania składamy również na ręce Jacka Pazdana i Łukasza Furgała za nieocenioną pomoc w trakcie treningów i wystaw.

Paralaksa tła
 

Szczeniaki owczarków niemieckich


Ogłoszenia